Jak wygląda kampania z wykorzystaniem linków sponsorowanych w Google AdWords?

Zastanów się, jak powinna wyglądać Twoja wymarzona reklama ?

Zapewne powinna być skuteczna. Czyli trafiać do tych którzy są naprawdę zainteresowani Twoimi produktami bądź usługami. Zapewne chciał byś również, żeby Twoja reklama była jak najbardziej elastyczna, czyli taka dzięki której będziesz w stanie szybko zmienić promowany produkt tak, aby był bardziej dopasowany do rynku. Do tego wszystkiego, chcesz płacić tylko za to, że adresat Twojej reklamy zapozna się z Twoją ofertą ?

Zapomniej więc o mediach tradycyjnych. Reklama telewizyjna, radiowa, prasowa, ulotki czy też billbordy i plakaty nie spełaniają tych wymagań. Czy zatem Twoja wymarzona reklama istnieje?
Wszystkie powyższe założenia spełnia nowa forma reklamy jaką są kampanie linków sponsorowanych.
Kampanie Google AdWords umożliwiają wyświetlanie reklam osobom, które szukają w Internecie informacji związanych z działalnością Twojej firmy. W zależności od przyjętej przez Ciebie strategii, po wprowadzeniu w wyszukiwarce Google danego wyrażenia, Twoja reklama pojawi się po prawej stronie lub ponad naturalnymi wynikami.

W wyszukiwarce Google główne wyniki wyszukiwania opierane są na algorytmie Google (nie ma możliwości zapłacić Google, aby się tam znaleźć) zaś wyniki sponsorowane, czyli reklama Google AdWords, pochodzą od reklamodawców, którzy płacą za każde kliknięcie w swój link.

Reklamę Adwords można zauważyć po prawej stronie wyników wyszukiwania na najpopularniejsze w Polsce wyszukiwarce www.google.pl. W przypadku, kiedy reklama jest bardzo dobrze zrobiona i przez to jest często klikana przez użytkowników Google umieszcza ją nad wynikami wyszukiwania na niebieskim polu.

Reklama adWords kierowana na wyszukiwarkę Google może być również wyświetlana na stronach wyników wyszukiwania Sieci Google, która w Polsce obejmuje wyszukiwarki na witrynach Interia.pl, Gazeta.pl, Dziennik.pl i miliona innych.